Renault Kwid to nowy samochód z pośród miejskich crossoverów. Został przygotowany w pierwszej kolejności z myślą o klientach na rynkach pozaeuropejskich (w tym Indie). Kusi wyjątkowo atrakcyjną linią nadwozia ale również przystępną ceną.Kwid powstał na modułowej bazie platformy CMF-A aliansu Renault-Nissan. Auto charakteryzuje się krótkim przednim i tylnym zwisem oraz zwiększonym prześwitem (180 mm). Do tego dochodzi podwyższona pozycja za kierownicą.

Wymiary Kwida są dostosowane do warunków jazdy po mieście i wynoszą 3,68 m długości i 1,58 m szerokości. Auto oferuje szereg nowoczesnych elementów wyposażenia takich jak multimedialny system nawigacyjny Media-Nav z 7-calowym ekranem dotykowym oraz technologią Bluetooth. Oczywiście zależnie od wybranej wersji.

Bardzo ważnym elementem oferty, o ile nie najistotniejszym to sama cena. Według zapowiedzi koncernu, Renault Kwid będzie kosztować w Indiach od 300 do 400 tys. rupii (w przeliczeniu 4 300 – 5 700 euro). Auto trafi na lokalny rynek w drugiej połowie bieżącego roku.

W tej cenie Kwid z pewnością byłby więcej, niż bardzo miło przywitany na rynku europejskim. Według branżowych źródeł wielce prawdopodobnym jest wersja Kwida przeznaczona na Europę, jednak firmowana byłaby logo marki Dacia.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw komentarz