Już jakiś czas temu na łamach naszego portalu pisaliśmy o zbliżającym się Volvo XC 90. Jeszcze w tym miesiącu podczas salonu samochodowego w Szanghaju Volvo zaprezentuje XC 90 – najbardziej luksusowe auto jakie Szwedzi stworzyli. W dziejach marki nie było auta oferującego podobny poziom luksusu. Oglądając zdjęcia wnętrza auta ma się wrażenie oglądania prywatnego odrzutowca.

XC 90 pokazano światu w sierpniu ubiegłego roku. Auto zachwyciło wszystkim co ma do zaoferowania – designem, nową gamą silników oraz funkcjami multimedialnymi. Wersja Excellence nie przypomina samochodu, to jest wnętrzrze lususowego prywatnego odrzutowca.

W najwyższej wersji zastosowano najwyższej jakości materiały. Specjalnie skonstruowane fotele, które zastąpiły tylną kanapę. Przypominają te, które zazwyczaj montuje się z przodu pojazdu. Są wyposażone w wentylowane oraz podgrzewane siedziska, każdy z nich można także indywidualnie ustawić zgodnie z preferencjami pasażerów. Każdy z pasażerów jadących z tyłu ma także możliwość skorzystania z wbudowanego w fotel systemu masażu, co w połączeniu z ponadstandardowo szerokim siedziskiem oraz powiększoną przestrzenią tworzy nową jakość komfortu.

Rozrywkę pasażerów tylnego rzędu zabewniająą 2 wysuwane ekrany dotykowe, oraz 20-głośnikowy system audio firmy Bowers & Wilkins, który oferuje efekt surround. Luksus po prstu wylewa się z tego samochodu, widać to także w takich detalach, jak umieszczona między tylnymi siedzeniami lodówka z uchwytami na kieliszki oraz butelkę, składane stoliki, specjalny cupholder z funkcją podgrzewania i chłodzenia oraz ręcznie wykonane kryształowe kieliszki szwedzkiej firmy Orrefors, stworzone specjalnie z myślą o tym modelu.

Od teraz rozmowy biznesowe na najwyższym strzeblu będą odbywały się w samochodzie. Klimat wnętrza XC90 Excellence tworzy także specjalne punktowe oświetlenie, podświetlenie schowków, czy przegrody bagażnika. Specjalnie dla tego modelu stworzono dedykowaną, skórzaną tapicerkę najwyższej jakości. Samochód dodatkowo wyciszono i zastosowano specjalne opony Pirelli (PNCS). Są one wyłożone od środka poliuretanową gąbką, co zmniejsza szum toczenia się opon o 2-3 dB.

Ponad to w samochodzie zamontowano rewolucyjny system CleanZone, który dzięki specjalnemu zintegrowanemu filtrowi jonowemu wyłapuje cząsteczki dymu, kurzu, czy niepożądanych zapachów z zewnątrz.

Salon Auto Shanghai 2015, na którym zadebiutuje auto, odbędzie się w dniach 20-29 kwietnia. Volvo XC90 Excellence na polskim rynku zamówić będzie można już na jesieni 2015 Wtedy też poznamy oficjalny cennik modelu. Czytając jednak o wyposażeniu Excellence wiemy, że auto nie będzie tanie i przewidując cenę można śmiało spodziewać się okolic 400 000 – 500 000 zł.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

BRAK KOMENTARZY

Zostaw komentarz