Trasa z Warszawy do Poznania wynosi 310 kilometrów. Najszybsza i najpopularniejsza opcja to autostrada A2. Przejechanie pełnej trasy kosztuje w zaokrągleniu 44 zł. Płacimy odpowiednio 9,90 zł, 17 zł i 17 zł. A co jeżeli można zaoszczędzić 34 zł i nadal dotrzeć szybko do celu?

Nasza redakcja mieści się w Poznaniu. Bardzo często odbieramy samochody do testów z Warszawy. Przy każdym teście musimy przywieźć auto z stolicy i odprowadzić je na miejsce. Tym samym jadąc w dwie strony płacimy 88 zł za sam przejazd autostradą A2. Czasem jednak korzystamy z trasy alternatywnej, która pozwala zaoszczędzić 34 zł w jedną stronę.

Jako przykład weźmy wyjazd z Warszawy w kierunku Poznania. Do Strykowa jedziemy za darmo. Między Strykowem a Koninem Zachód mamy do przejechania 103 kilometry, co kosztuje 9,90 zł (odcinek państwowy). Następny odcinek to połączenie Konina Zachód z Goliną. Ta trasa to tylko 13,8 bezpłatnych kilometrów i jest najbardziej interesująca z perspektywy tego artykułu.

Jadąc tym fragmentem wybieramy zjazd Ciążeń/Golina, który prowadzi nas do Słupcy, potem Wrześni i aż na drogę ekspresową S5, która łączy się z autostradą. W ten sposób dokładając 24 kilometry omijamy dwie bramki („kulczykowe”) i oszczędzamy 34 zł.

Fundrive.pl Jak ominąć bramki

Naturalnie nie zawsze warto zjeżdżać z autostrady. Jeżeli jeździcie rzadko, szkoda kombinować. Pamiętajcie też, że wówczas wydłuża się czas podróży. O ile? Ciężko to ocenić, ponieważ wszystko zależy od ruchu między zjazdem z S5-tką. Na przykład – dziś zjeżdżając z A2 około godziny 15:00 zamieniłem dodatkowe 30 minut w samochodzie na 34 zł.

5 KOMENTARZE

  1. Zamiast przed Poznaniem odbijać i tak na A2 przez nowe S5, możecie jechać ciągle prosto przez Swarzędz. Wszystko zależy gdzie dokładnie do Poznania wpadacie bo czasem warto jak na waszej mapce ale pewnie jezdzicie do wschodniej części (Porsche, Volvo, Audi) to polecam moje rozwiązanie :)

      • Prawda, ale cały Poznań się korkuje w godzinach szczytu a mimo to warto oszczędzać. Ten kawałek jazdy po wielkopolskiej auto’sra’dzie A2 jest najdroższy w całej UE, to wstyd i hańba dla wielkopolski.

Zostaw komentarz