Od dłuższego już czasu wyczekujemy premiery nowej generacji flagowej limuzyny BMW. Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że najważniejszą nowością w „siódemce” będzie szeroko wykorzystane włókno węglowe. Dziś poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących najnowszego modelu.

Na stronach austriackiego oddziału BMW pojawił się się przed czasem konfigurator. To właśnie dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że w nowej serii 7 będziemy mieli do dyspozycji jeden z trzech silników. Pierwszą opcją będzie modernizowana rzędowa jednostka benzynowa o sześciu cylindrach (odmiana 740i o mocy 326 KM) znana już z liftingowanej serii 3. Dla entuzjastów mocy przygotowano podwójnie doładowany benzyniak o V8 o mocy 450 KM oferowany z napędem na cztery koła xDrive (750i). Uzupełnieniem oferty stanie się silnik Diesla o sześciu cylindrach pracujących w rzędzie w odmianie 730d, który oferuje 265 KM. Moc ta będzie mogła być przenoszona na tylną oś lub wszystkie koła.

Konfigurator dał nam również wgląd w listę dodatków. Najnowsza limuzyna będzie oferowana z felgami od 17 do 20 cali oraz w 13 kolorach lakieru. Wygląda na to, że obejdzie się bez niespodzianek. Klienci dostaną do wyboru pakiet M Sport, adaptacyjne w pełni LED-owe światła, wielofunkcyjną kierownicę, wyświetlacz w miejsce tradycyjnych zegarów i wiele więcej.

W austriackim cenniku najtańsze BMW 730d wyceniono na 100 445 euro, natomiast podstawowy model napędzany silnikiem benzynowym to wydatek 107 690 euro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

BRAK KOMENTARZY

Zostaw komentarz